پاورپوینت شش بنای معروف یونان

پاورپوینت شش بنای معروف یونان

 • پاورپوینت شش بنای معروف یونان

  توضیحات کوتاه:
  پارتنون از بناهایی که در آکروپولیس ساخته شد، پارتنون (معبد مقدس آتنا پارتنوس) نخستین و بزرگترین بنا بود معماران آن ایکتینوس و کالیکراتس بودند و پیکره های تزیینی آن به سرپرستی فیدیاس دوست پریکلس و یکی از بزرگترین


  توضیحات کامل:

  معبد آتنا آلهه پیروزی ، آكروپولیس، آتن 427 – 424 ق م.

  معبد کوچک و زیبای آتنا الهه پیروزی به شیوه یونیک، که در فاصله سالهای 427 و 425 پیش از میلاد به سرپرستی کالیکراتس معمار ساخته شد کهن ترین بنای تماماً یونیک موجود در تل آکروپولیس است. پیش از آن، شیوه دوریک در ساختمان بنای کامل چند گنج خانه در اولمپیا و دلفی در سرزمین   اصلی یونان به کار گرفته شده بود.

  و این گنج خانه ها را جزیره نشینان  دریای اژه ساخته بودند نه ساكنان سرزمین اصلی یونان/پس از برقراری حاكمیت اتن بر جزایر مزبور بود كه راه نفوذ عناصر معماری یونان شرقی و یونیك به دان گشوده شد.

  این معبد كوچك دارای ستون بندی های داخلی قرار گرفته كه سابقا یك دژ دفاعی در نزدیكی سر در ورودی بود و در مقایسه با شیوه  جدی دوریك ان/این ساختمان ظریف و بسیار متناسب/تضادی اشكار داشت و بر تاثیر گذاری خود می افزود.


  تضمین خرید

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 


دانلود رایگان مقاله10 یونان ,بنای ,معبد ,آتنا ,پاورپوینت ,معروف ,معروف یونان ,بنای معروف ,بنای معروف یونان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ایران پارس موزیک ❶ لوازم یدکی صفحه شخصی علی زاهدی فروشگاه پارسیس طراحی کتابخانه الکترونیک پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان سل ویک پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان لوکال بکس پاورپوینت و نقشه های معماری تليگرام تلاىى فک کنم ای یاکریم تو داری با من دشمنی دانلود اهنگ انگلیسی اس چیستوینا کاوی جواب کاوشگری کلاس ششم صفحه ۶۶ رماندانشجويشيطونبلاپارت21 نگارش دوازدهم درس سوم حکایت نگاری داستان کده بخش بیمارستان دانلود جلد دوم قمار بین مرگ زندگی رمز جدول کتاب نگارش ششم صفحه 66 هادارهادارسرورسامونمرفتمردنونآورمرفت